Podzemní expozice - kulturní památka důl Anselmanselm.jpg

Unikátní expozice se nachází ve štolách horních slojí skutečného historického dolu Anselm, kam návštěvníci sfárají důlní jámou v těžní kleci z historické budovy dolu ve stylu průmyslové secese. Cesta dolů je sice dlouhá jen několik málo metrů, přesto umožní udělat si představu o tom, jakým způsobem se horníci dostávali za prací každý den.

Více o podzemní expozici ZDE.

 

 

Expozice důlního záchranářstvískafandr

Landecká expozice báňského záchranářství je největší svého druhu na světě. Představí vám vysoce náročnou a rizikovou činnost, bez níž by práce v podzemí nebyla možná, a techniku, která záchranářům umožňuje pohybovat se v prostředí, jež je v některých ohledech ještě nepřátelštější než kosmický prostor nebo hlubiny moře.

Více o expozici důlního záchranářství ZDE.

 

 

 

Exponáty a expozice volně rozmístěné v areálu venkovni.jpg

Exponáty na volné ploše zachycují zdejší lidské aktivity od doby kamenné v podobě sídliště pralidí, přes rozmach těžby reprezentovaný typickou průmyslovou architekturou, až po důlní techniku 20. století. Spíše než o muzeum v klasickém smyslu zde tedy je jakási kombinace muzea a skanzenu
 

Více o volné expozici ZDE.

 

  

 

Expozice Historie důlní dopravy

Se zahájením letní sezóny otevíráme dne 20. 3. 2014 pro návštěvníky novou expozici Historie důlní dopravy, ve které Vás seznámíme s historií dopravy materiálu v dole pomocí koní až po současnost.

Více o expozici Historie Důlní dopravy ZDE.